Propozycje firanek do pokoju chłopca

Dobrze dobrane firanki pełnią idealne uzupełnienie aranżacji występującej w pokoju chłopca. W przypadku ich wyboru warto dobrze wybrać, ponieważ taki naokienny element może determinować komfort przesiadywania w pokoju. Jakie firanki sprawdzą się najlepiej.

Firanki chłopięce – wybrać na żabkach czy z przelotkami?

Zanim zaprezentujemy konkretne pomysły, warto zastanowić się jakie typy osłonek zastosować przy firankach. Firanki chłopięce zazwyczaj są wieszane przy pomocy żabek. Jednak nie jest to regułą i dużo rodziców montuje firanki przy użyciu pasków materiałowych czy metalowych okręgów. Wszystko tak naprawdę zależy od preferencji rodziców i od typu karnisza. Niektóre karnisze są pozbawione kółek z żabkami, a więc montaż samych żabek jest niemożliwa. Jeśli nasz syn jest nieco starszy, to można przyjąć, że nie będzie chciał on ściągać firanek, zatem firanki chłopięce na żabkach będą odpowiednią propozycją. Gdy szukamy firanek dla malucha, wtedy lepiej sprawdzą się metalowe kółka, które będą mocno trzymać firanki, nawet gdy maluch zacznie się nimi bawić. Istotna jest również długość firanek, a długość powinna zostać dobrana wprost proporcjonalnie do ryzyka ciągnięcia za materiał.

Firanki chłopięce – dla miłośnika motoryzacji

Jeśli Twój syn prosi Cię z okazji urodzin co roku o nowy model samochodu, to firanki chłopięce z akcentami motoryzacyjnymi będą strzałem w dziesiątkę. Z pewnością polubi krótkie firanki, na których namalowane są wzory traktorów lub placów budowy, gdzie widać żurawie i betoniarki. Być może takie firanki wzbudzą dalsze zainteresowanie mechaniką samochodową.

Firanki chłopięce – dla miłośnika zwierząt

Wiele dzieci uwielbia zwierzęta, a także marzy o posiadaniu swojego „czworonoga”. Czasami marzenia są przyziemne, a czasami dziecko może poprosić o lwa, którego widział właśnie w bajce. Aby nie robić mu przykrości, warto zakupić firanki o tematyce egzotycznej. Takie tekstylia można łatwo przerobić na firany świąteczne, nakładając aplikacje w postaci baranków czy owieczek.