Jakie zazdrostki do kuchni wybrać?

Dekorowanie okien zazdrostkami raczej spotyka się w domach, gdzie panuje sielski i rustykalny klimat. Od paru lat na rynku można spotkać wiele modeli zazdrostek, dlatego coraz więcej można je spotkać w nowoczesnych i minimalistycznych domach. Czy warto wybrać taką dekorację na okna? Jak wybrać zazdrostki?

Wybierz zazdrostki na wymiar

Oferta takich dekoracji naokiennych jest szeroka i mocno zróżnicowana. Można w wielu sklepach znaleźć zazdrostki imitujące firanki lub takie, które imitują zasłonki. Do tego dochodzi ogromny wybór modeli w różnej kolorystyce. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę wymiar. Zamawiając zazdrostki na wymiar, będziemy mieli pewność, że zamówiona ozdoba będzie pasować na szerokość i długość. Przed zakupem jednak należy wziąć pod uwagę wymiar okna i sposób jego otwierania. Parametry techniczne mają ogromne znaczenie przy wyborze odpowiedniej zazdrostki. Okno należy rzetelnie zwymiarować, pamiętając, że w przypadku okien dzielonych należy wziąć pod uwagę przegrodę. Na okna takiego typu zazwyczaj montuje się dwie zazdrostki, aby umożliwić swobodne otwieranie okna. Specjaliści zalecają montowanie zazdrostek na dwóch oddzielnych drążkach. Gdy mamy okno z jedną szybą montuje się jeden drążek i dwie zazdrostki.

Estetyka oraz kolorystyka zazdrostki

Klasyczne zazdrostki są gładkie, a do kuchni o stylu rustykalnym zaleca się wybranie zazdrostki haftowanej. Do nowoczesnej kuchni można wybrać zazdrostkę we wzory. Jeśli zdecydujemy się na konkretny wzór, warto kupić również na stół obrus w kratę. W ostatni latach jest duży popyt na zazdrostki w kwiaty. Opcji jest naprawdę mnóstwo i właśnie estetyka zazdrostek może decydować czy taka naokienna ozdoba będzie strzałem w dziesiątkę, czy to będzie szczególnie nietrafiony zakup. Ważny aspektem jest również kolorystyka. Głównie można spotkać zazdrostki białe, ale w sprzedaży występują również w barwach czerni czy granatu. Dekoracje tego typu występują naprawdę w wielu wariantach. Szeroki wybór gwarantuje zatem, że każdy potencjalny klient dobierze barwę do aranżacji kuchni.