Jakie zasłonki wybrać do pokoju dziecka?

Urządzenie pokoju dziecka wymaga ogromnej kreatywności i sprytu, aby stworzyć przytulne i komfortowe pomieszczenia. To trudne zadanie, ponieważ rodzice muszą pogodzić aspekt funkcjonalny oraz estetyczne oczekiwania dziecka. Jednym z najistotniejszych elementów aranżacyjnych są zasłonki dziecięce.

Funkcjonalne zasłonki dziecięce

Niezależnie od tego, czy aranżujemy pokój dla maluszka, czy dla nastolatka zasłonki dziecięce muszą sprawić, że dziecko poczuje się w swoim pokoju przyjemnie i komfortowo. Dlatego rodzice zawsze dążą do kupienia i zamontowania, jak najlepszej dekoracji okiennej, aby zapewnić prywatność i przytulny klimat. W pokoju dziecka sprawdzą się zasłony. Przy wyborze zasłony należy wziąć pod uwagę ilość i jakość. Te dwa aspekty będą determinować, to ile światła będzie dochodzić do pokoju. Inne zasłony sprawią, że światło będzie wpadać, natomiast inne, że promienie słoneczne będą rozproszone. Dobrze jest wybrać produkt, który cechuje się uniwersalnością. Niektóre zasłony pełnią różne funkcje przez to, że umożliwiają naszycie różnych aplikacji. W ten sposób możemy sami stworzyć zasłony świąteczne. Kwestią, którą warto rozważyć, jest długość zasłonki. Jeżeli aranżujemy pokoik dla maluszka, wtedy zasłonki powinny być krótkie, do parapetu. Wtedy zminimalizujemy ryzyko, że maluszek ściągnie rączkami zasłonki dziecięce. Warto także zwrócić uwagę na system mocowania karniszy. Im mocniejsza konstrukcja, tym większe prawdopodobieństwo, że nawet po ciągnięciu zasłon nie zerwą się one z karnisza.

Oryginalne zasłonki dziecięce

Kolorystyka i wzory zasłon powinny być przede wszystkim dopasowane do upodobań dziecka, a także jego płci. Rodzice muszą pamiętać, że niekoniecznie to, co im się podoba, nie musi przypaść do gustu dziecka. Gustowna elegancja i szykowny krój nie zawsze będą pasować do dziecięcego pokoiku. Klasyczne białe zasłonki dziecięce sprawdzą się w pokoju, gdzie rządzi minimalizm. Jednak zazwyczaj takie aranżacje mają miejsce w pokojach nastolatkach.