Jak dobrać zasłony do poszczególnych kolorów ścian wewnętrznych?

Aranżując wnętrza, trzeba pamiętać nie tylko o meblach, lecz także o odpowiednich tekstyliach i innych dodatkach. Niełatwym wyborem może być dopasowanie zasłon do ścian o konkretnym kolorze. Źle dobrane zasłony mogą utworzyć chaos w danym pomieszczeniu. Jakie są ogólne zasady dobrania zasłon?

Jakie zasłony do zielonych ścian?

Wnętrza, gdzie dominuje butelkowa zieleń lub szmaragdowa są eleganckie oraz uspokajają, gdy w nich przebywamy. Dlatego, bardzo dobrze będą prezentowały się zasłony butelkowa zieleń. Świetnie będą wyglądały również zasłony brązowe, białe oraz szare. Można także zastosować zasłony morskie, które zmienią nasze wnętrze w prawdziwą oazę spokoju. Zieleń jednak cechuje się wieloma odmianami. Jeśli nasze ściany są pomalowane na energetyczną limonkę, bardzo dobrze komponować się będą do nich zasłony w kolorze szarym lub białym, które również powodują wzrost energetyczności. Jeśli chcemy wprowadzić nieco optymistyczne warianty, możemy zdecydować się na zasłony w kolorze pomarańczowym lub fioletowym.

Jakie zasłony do białych ścian?

Na rynku farb każdy, kto szukał białej farby wie, że to niemożliwe. Kolor biały może przyjmować wiele odcieni w różnych tonacjach zimnych lub bardziej ciepłych. Mimo wszystko do ścian o takiej barwie będą pasowały zasłony o każdej barwie np. zasłony butelkowa zieleń czy zasłony morskie. Takie ściany również bez problemu można łączyć z pastelowymi zasłonami, które dodadzą wnętrzu delikatności oraz przytulności. Posiadając białe ściany, można zdecydować się również na zasłony białe, beżowe lub szare – taka aranżacja króluje w stylu skandynawskim, który w ostatnich latach jest bardzo popularny. Na uwagę zasługuje również styl art deco. Styl ten cechuje się białymi ścianami oraz zasłonami w kolorach czerwieni, zieleni, błękitu oraz czerni. Projektanci wnętrz bardzo często do białych ścian wybierają zasłony z różnymi wzorami. Taka propozycja jest szczególnie polecana osobom, które lubią zasłony awangardowe.