Firanki do pokoju dziecka – jakie wybrać?

Firanki to nie tylko praktyczny element naokienny chroniący małego człowieka przed promieniami słońca, lecz także świetna dekoracja. Przed wyborem należy wziąć pod uwagę preferencje dziecka i jego płeć. Inne wzory podobają się dziewczynkom, a inne chłopcom – to całkiem zrozumiałe. Poniżej prezentujemy kilka propozycji dla pokoju dziewczynki i chłopca.

Firanki dla dziewczynki

Na rynku wielu producentów przygotowało dedykowane firanki dla dziewczynek, które zawierają na przykład postacie z bajek. Firanki dla dziewczynki zazwyczaj nie kosztują więcej jak 50 złotych. Kupując dekorację naokienną Disneya każda dziewczynka, może wybrać sobie spośród aż 20 propozycji, jaką bohaterkę chce na swoich firankach. Do wyboru są propozycje prezentujące Roszpunkę czy Śpiącą Królewnę. Popularne są również motywy w sowy lub inne zwierzęta. Na uwagę zasługują zwłaszcza produkty, na których poszczególne elementy zostały namalowane ręcznie specjalnymi farbami. Mogłoby się wydawać, że nie można prać takich firanek – nic bardziej mylnego. Jeśli zastosujemy się do wytycznych zawartych w instrukcji wtedy nawet po wielu praniach z takimi firanki nic się nie stanie. Oryginalną propozycją jest komplet składający się lambrekin oraz dwóch paneli. Na dwóch panelach przedstawiono księżniczki z Krainy Lodu, a tę bajkę kojarzy z pewnością każda dziewczynka. Komplet tego typu to koszt jedynie 100 zł. Trzeba więc przyznać, że cena jest bardzo atrakcyjna.

Firanki dla chłopca

Zasłony dziecięce dla chłopca powinny być z różnymi aplikacjami. Wiele producentów również i dla chłopców przygotowało propozycje nawiązujące do bajek. Na rynku znajdziemy zasłony dziecięce z motywami Boba Budowniczego czy nawiązujące do lubianej przez chłopców dyscypliny – piłki nożnej. Szeroki wybór firanek pozwala dobrać ten element do pokoju według zainteresowań. Niezależnie od głównego motywu każde firanki są pomarszczone, aby dobrze odbijać promienie słoneczne. Ceny za zasłony dziecięce dla chłopców kształtują się od 40 do 150 zł.